Jaką rolę pełni peeling do skóry głowy?

peeling do skóry głowy Vianek

Peeling skóry głowy ma za zadanie dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie z niej martwego naskórka. Dzięki systematycznemu peelingowi można także usunąć pozostałości po kosmetykach. Profesjonalny peeling do włosów tego typu najlepiej nałożyć przed podaniem kosmetyków do pielęgnacji.

Jaki jest efekt stosowania peelingu?

Peeling do skóry głowy dotlenia cebulki i reguluje pracę gruczołów łojowych. Pamiętać należy także o tym, że peeling poprawia krążenie krwi w komórkach skóry głowy. Zrelaksowana i uspokojona skóra zdecydowanie lepiej wchłania substancje odżywcze i wzmacnia mieszki włosów. Dzięki peelingowi można także zahamować przetłuszczanie się włosów i raz na zawsze rozwiązać problem z swędzeniem spowodowanym łupieżem.

Jak często należy stosować peeling do skóry głowy?

Na samym początku najlepiej wykonywać peeling skóry głowy raz w tygodniu. Jeżeli poprawi się stan włosów i skóra przestanie swędzić, to peeling można wykonać raz na dwa tygodnie. Po kilku peelingach skóra powinna przyzwyczaić się do zabiegów, dlatego też peeling będzie można przeprowadzać tylko raz w miesiącu. Pamiętać należy oczywiście o tym, że każdy człowiek ma nieco inne włosy, dlatego też częstotliwość zabiegu zależy od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Peeling do włosów przyniesie satysfakcjonujący efekt tylko wtedy, gdy wykonywany będzie systematycznie. Dobrym pomysłem jest także przetestowanie kilku rodzajów peelingów, dzięki czemu będzie można wybrać optymalny zabieg.

Jak wykonać peeling od a do z?

W pierwszej kolejności należy oczywiście bardzo dokładnie zmoczyć włosy wodą i zaczekać do momentu, aż nadmiar ścieknie. Po umyciu włosów można nałożyć peeling na skórę i wykonać 3-4 minutowy masaż. Skórę głowy delikatnie masuje się opuszkami palców wykonując koliste ruchy. Bardzo ważne jest także to, aby dokładnie spłukać peeling. Osoby, które stosują popularny peeling z glinką koniecznie muszą umyć włosy szamponem. Na samym końcu warto nałożyć na włosy specjalną odżywczą maseczkę. Nie zaleca się także suszenia włosów suszarką.