Bezpieczna wyprawa w tropiki i do lasu, czyli produkty Mugga

mugga

Przyjemność z letniego wypoczynku skutecznie mogą zepsuć insekty. Nawet europejskie i niegroźne komary swoim ukąszeniem powodują okropne swędzenie. Dużo gorzej przedstawia się sprawa z kleszczami lub insektami w tropikach, które mogą przenosić bardzo groźne choroby. Jak działają na nie produkty Mugga?

Odstrasza, ale nie zabija

Mugga na komary to preparat stworzony z myślą o naprawdę ekstremalnych warunkach. Miał przede wszystkim służyć wojskom stacjonującym w tropikach, gdzie istnieje dużo większe prawdopodobieństwo ugryzienia przez przenoszące poważne choroby, prowadzące nawet do śmierci, insekty.

Preparat działa odstraszająco wpływając na układ nerwowy owadów. Dzięki temu ich postrzeganie jest zaburzone i nie mogą one skutecznie zlokalizować swojej ofiary. Przed jakimi insektami uchroni? Jest skuteczny na takie owady jak komary europejskie i tropikalne, meszki, kleszcze, moskity, kuczmany, bąki czy roztocza.

Odstraszający preparat, który ochroni przed groźnymi chorobami

Ugryzienie europejskiego komara nie bywa groźne, ale tego z tropików już tak. Może przenosić takie choroby jak malaria, denga czy żółta febra. Poważne choroby przenoszą także pierwotniaki, moskity i kleszcze. Człowiekowi grozi zapalenie opon mózgowych, odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza oraz wiele innych powodujących śmierć chorób.

Zastosowanie preparatów Mugga skutecznie odstraszy wszystkie te owady, dlatego warto zabrać je ze sobą nie tylko na wyprawę w tropiki, ale również na wędkowanie czy leśną wyprawę. Środki zapewnią większe bezpieczeństwo, a to wpłynie na szczególną przyjemność z  odpoczynku na świeżym powietrzu.

mugga

Mugga na kleszcze – jak stosować?

Preparat w sprayu należy rozpylić na odsłonięte części ciała, a także ubranie. Na twarz oraz szyję należy go nałożyć przy pomocy dłoni uważając na usta oraz oczy. Jego działanie przewidziane jest na około 7-8 godzin, ale producent zaleca, aby po upływie 6 godzin ponownie rozpylić preparat. Nie należy stosować na podrażnioną i skaleczoną skórę. Przeznaczony do stosowania przez osoby powyżej 18. roku życia.