Kremy BB – wybór, aplikacja, dostępne marki

skin79 - koreański producent kremów BB

Kremy BB są hitem wśród wielu osób dbających o cerę, miłośników ciekawych kosmetyków i entuzjastów naturalnego krycia.

Krem BB a odcień skóry?

Należy pamiętać, że ten krem łączący w sobie funkcję podkładu i kremu, choć ma właściwości kryjące i wyrównujące koloryt, to powinien być dopasowany do cery użytkownika.

Przy wyborze warto kierować się kryterium, jakim jest przede wszystkim ton skóry. Skóra ludzka może mieć zimną lub ciepłą tonację lub być neutralna z przewagą zimnego lub ciepłego tonu. Skóra w zimnej tonacji będzie lepiej wyglądać po aplikacji kremu o odcieniu różowawym, a na skórze w ciepłej tonacji lepiej wkomponuje się krem o żółtych refleksach.

Dostępne w Polsce marki

Kremy BB nie bez kozery kojarzą się z Azją. Choć zostały stworzone w Europie szczyt popularności osiągnęły w Azji, skąd wróciły do reszty świata z wzmocnionym uderzeniem. Na rynku obecnie dostępne są różnorodne marki produkujące kremy BB. Produkowane przez koreańskie firmy produkty BB (np. krem BB od Skin79) cieszą się ogromną popularnością i zaufaniem konsumentów, gdyż po prostu są dobrej jakości.

Spośród marek, na które warto zwrócić uwagę w kategorii kremów BB, można wymienić między innymi Skin79 krem BB.

Aplikacja kremu BB

Kremy koloryzujące Skin79 czy innych marek najlepiej aplikować palcami lub za pomocą gąbeczki, czy pędzla.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, że najłatwiejszym, najsprawniejszym sposobem jest aplikacja kremu BB za pomocą palców. Ciepło palców pomaga niejako „uplastycznić” produkt, dzięki czemu łatwiej rozprowadza się go na skórze. W tej technice chodzi o to, by wmasowywać i wklepywać kosmetyk w skórę twarzy, podobnie jak się to robi ze zwykłymi kremami pielęgnacyjnymi.

Beauty blendery są też hitem ostatnich lat. Nadają się nie tylko do równomiernego rozprowadzenia podkładu, ale będą też mieć zastosowanie przy aplikacji kremu BB. Tutaj ważne jest, by gąbeczkę przed rozpoczęciem nakładania kremu zmoczyć w przegotowanej wodzie, by nie chłonęła ona kosmetyku. „Wciskanie” kremu w twarz pozwoli znacznie wygładzić skórę, spłycić pory, zmarszczki, a nawet niektóre blizny. Na podobnej zasadzie działa aplikacja pędzlem, przy czym ważne jest, by miał on gęste i miękkie włosie.