Demakijaż za pomocą płynu micelarnego

micelarny płyn od marki Bielenda

Płyny micelarne to pierwszy krok w oczyszczaniu twarzy. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry oraz przygotowanie jej na kolejne kroki w pielęgnacji. Płynem micelarnym możemy oczyszczać zarówno twarz, jak i oczy.

Co to jest płyn micelarny?

Jest to kosmetyk oczyszczający i odświeżający skórę, który dzięki kulistym cząsteczkom – micelom – błyskawicznie wychwytuje wszelkie zanieczyszczenia ze skóry, takie jak pot, brud, kurz, makijaż, sebum, zostawiając skórę czystą i odświeżoną.

Jak używać płynu micelarnego?

Należy zwilżyć wacik płynem i przyłożyć go do skóry. Delikatnymi ruchami, bez mocnego pocierania oczyszczamy skórę, pamiętając o takich miejscach jak szyja, okolice uszu i przy włosach. Aby zmyć makijaż z oczu należy najpierw przyłożyć zwilżony wacik i odczekać kilka sekund, by tusz i cienie mogły się rozpuścić. Zmywanie kontynuujemy aż do momentu, gdy ostatni wacik nie będzie miał śladów po kosmetykach.

dziewczyna o cerze normalnej

Płynu micelarnego używamy do demakijażu, oczyszczenia twarzy z brudu lub odświeżenia skóry w ciągu dnia. Ważne, by zaraz po jego zastosowaniu sięgnąć po tonik przywracający właściwe PH skóry oraz krem. Sam płyn micelarny nie wystarczy, a już z całą pewnością nie może być to jedyny krok w pielęgnacji.

Płyn do demakijażu oczu

Większość płynów micelarnych może być stosowana również w oczyszczaniu oczu z makijażu. Jednak, jeśli stosujemy tusz wodoodporny to zwykły płyn może okazać się za słaby. Do demakijażu rzęs oraz powiek warto sięgnąć po płyn dwufazowy. Kosmetyk składa się z fazy wodnej, która zapobiega powstaniu podrażnień wokół delikatnej okolicy oczu oraz fazę oleistą, która świetnie rozpuszcza makijaż. Fazy są od siebie oddzielone i widać gołym okiem, że produkt jest dwufazowy, dlatego, przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczką tak, aby te dwie warstwy się ze sobą połączyły. Na rynku dostać można płyny dwufazowe, które dedykowane są do demakijażu całej twarzy, jednak z uwagi na obecność olejkowej konsystencji będą nieodpowiednie dla skór trądzikowych. Lepiej sprawdzą się u skór suchych i podrażnionych.