Jak stosować lakier do włosów, by nie zaszkodził?

jak używać lakieru do włosów?

Nie da się ukryć, że lakier do włosów musi mieć specjalny skład, by mógł działać, tj. odpowiednio długo zachować kształt fryzury. Często przy tym pożądane jest naprawdę mocne utrwalenie, a zapewniające je produkty mogą działać dość inwazyjnie. Trzeba zatem dowiedzieć się, jak je stosować, by nie zaszkodzić włosom.

Z umiarem

Częste stosowanie nawet stosunkowo łagodnego dla pasm lakieru do włosów może doprowadzić do ich przesuszenia, a także podrażnienia skóry głowy. Warto więc taki kosmetyk stosować z umiarem. Z pewnością nawet najwymyślniejsze uczesania czasem mogą obyć się bez tego kosmetyku – może go zastąpić na przykład mniej szkodliwy żel, guma czy po prostu inne uczesanie.

Wyczesać przed snem

Nie wszystkie kobiety myją włosy każdego dnia, a już rzadko robi się to wieczorem. Dlatego jeśli rano aplikowało się lakier na włosy, wieczorem warto go wyczesać. Usztywnione włosy mogą nie tylko sprawiać dyskomfort, kiedy położy się głowę na poduszce, ale też, a raczej przede wszystkim, być podatne na złamania.

Nie na skórę głowy

Lakiery do włosów nie powinny być stosowane na skórę głowy. Zawarty w nich alkohol ma silne działanie wysuszające, a inne składniki mogą powodować podrażnienia. Nieuwaga podczas aplikacji lakieru i dostawanie się tego kosmetyku na skalp dość często jest przyczyną zahamowania wzrostu włosów, ich wypadania czy różnego rodzaju problemów ze skórą głowy. Trzeba więc zachować ostrożność.