Czym jest czarna pasta do zębów?

czarna pasta Mohani

Każdy doskonale wie, jak ważny jest w życiu piękny, śnieżnobiały uśmiech. Nie tylko potrafi on zjednywać ludzi i wpływać na ich pozytywne emocje, lecz przede wszystkim jest po prostu bardzo estetyczny. Jednym z najważniejszych wynalazków mających zapewnić każdemu taki właśnie biały uśmiech, jest czarna pasta do zębów. Czym ona jest i czy faktycznie działa?

Czym jest czarna pasta do zębów?

Czarna pasta do zębów swój kolor zawdzięcza najważniejszemu składnikowi, czyli aktywnemu węglowi. Według zapewnień producenta takiej pasty aktywny węgiel ma nie tylko zmieniać estetyczny wygląd pasty, lecz również przyczyniać się do pochłaniania i usuwania obecnych na zębach przebarwień. Innymi słowy, taka pasta ma właściwości wybielające. Dodatkowo tego typu pasta ma działanie pomagające w walce z namnażającymi się w jamie ustnej bakteriami, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstawania na zębach próchnicy.

Czy warto po nią sięgnąć?

Jak więc widać, w teorii zalety takiej pasty są naprawdę dość spore, a to powoduje powstanie bardzo zasadnego pytania, czy faktycznie warto po taką pastę sięgnąć?

Pasta do zębów z węglem jest dość droga, a przy tym niezbyt popularna, co powoduje, że jest stosunkowo ciężko dostępna. Mimo jednak tych niewielkich wad, jej stosowanie faktycznie działa. Wiele korzystających z takiej pasty osób zauważa po niedługim czasie różnice w kolorze swoich zębów, rzecz jasna na plus.