Kremy do cery normalnej

dziewczyna o cerze normalnej

Przy każdym rodzaju cery nieco inne produkty są w stanie zapewnić oczekiwane efekty. Skóra normalna jest zdecydowanie łatwiejsza w pielęgnowaniu, co jednak nie oznacza, że produkty kosmetyczne Vichy nie powinny być indywidualnie dopasowane do konkretnej charakterystyki cery. Zdecydowanie się na nieodpowiednie kosmetyki może prowadzić do generowanie niepotrzebnych problemów w funkcjonowaniu skóry.

Cechy skóry normalnej

Bardzo ważne jest dokładne określenie czy ma się cerę normalną zanim zacznie stosować się wybrane kremy. W tym względzie do cech takiej skóry zalicza się:

– miękkość

– elastyczność

– mniejsza widoczność ujść mieszków włosowych

– mniejsza widoczność rozszerzonych naczynek.

Jak pielęgnować skórę normalną?

Taki typ cery jest charakterystyczny u dzieci oraz nastoletnich kobiet. Oczywiście występuje również u kobiet dorosłych, ale jest rzadszy niż skóra mieszana czy tłusta oraz sucha. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że cera zmienia się z wiekiem. Dotyczy to również pojawiania się defektów, na które w ramach pielęgnacji skóry warto reagować poprzez decydowanie się na produkty o składzie pozwalającym na poprawianie jej wyglądu. Odpowiednio dopasowane produkty kosmetyczne pozwalają również ograniczyć tempo rozwijania się defektów skórnych.  

Natomiast przy skórze normalnej najlepszym rozwiązaniem będą kremy Vichy o prostym składzie. Warto jest pomyśleć o nieco lepszej ochronie skóry w okresie zimy, a szczególnie w mroźnie dni. Wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie krem Vichy o dużo bogatszym składzie.