Jak zadbać o dobrą kondycję wrażliwej skóry?

dermo emulsja marki Cetaphil

Skóra wrażliwa nie musi sprawiać większych problemów, pod warunkiem, że będzie odpowiednio pielęgnowana. Dopasowane do jej potrzeb delikatne kosmetyki nie będą uczulać ani naruszać warstwy lipidowej. Sprawią, że cera będzie zdrowa, dobrze nawilżona, sprężysta.

Jak rozpoznać cerę wrażliwą i jak o nią dbać?

Wrażliwa skóra jest niezwykle wymagająca. Łatwo ją podrażnić, sprawić, że będzie szorstka, nieprzyjemna w dotyku, zaczerwieniona. Czynniki drażniące to nie tylko źle dobrane kosmetyki, ale również ekspozycja na słońce, długie przebywanie na zimnie, zanieczyszczenia powietrza, alergie.

Żeby była zdrowa, trzeba wprowadzić przede wszystkim odpowiednią pielęgnację. Właściwie dobrane kosmetyki, np. produkty Cetaphil nie tylko delikatnie oczyszczą i nawilżą, ale też stworzą ochronny filtr, osłaniający np. przed zanieczyszczeniami powietrza.

Kosmetyki Cetaphil – stworzone z myślą o wymagającej skórze

Mając cerę wrażliwą, najlepiej wybierać dermokosmetyki – produkty, które nie tylko pielęgnują, ale i leczą, są polecane przez lekarzy dermatologów zwłaszcza dla cery problemowej.

Wśród tego typu produktów wyróżnia się marka Cetaphil, istniejąca na rynku od kilkudziesięciu lat. Oferowane przez nią kosmetyki nie zawierają drażniących substancji, są bezzapachowe, przebadane pod kontem pielęgnacji skóry wrażliwej, podrażnionej atopowej. 

Które kosmetyki Cetaphil wybrać?

Na rynku dostępne są produkty Cetaphil dedykowane różnym problemom skórnym. W przypadku cery wrażliwej czy ze skłonnością do alergii, warto najlepiej sprawdzi się seria klasyczna. Osoby zmagające się z cerą trądzikową mogą dodatkowo sięgnąć po preparaty przeznaczone do walki z wypryskami.

Marka Cetaphil oferuje również kosmetyki dedykowane dzieciom ze skórą z natury wrażliwą, ale też atopową czy alergiczną.