Wosk do depilacji – warto czy nie?

W drogeriach znaleźć można liczne środki do depilacji, mające różne metody zastosowania oraz dające gładką skórę na różny czas. Jeśli ktoś chce zapewnić sobie gładkość dłużej niż po goleniu, może wybrać wosk – na ciepło lub na zimno, w postaci plastrów. Jakie są zalety i wady tego produktu?

Gładkość na dłużej

Podstawową zaletą wosku do depilacji jest fakt, że umożliwia on wyrwanie włosów z cebulkami, dzięki czemu nie trzeba obawiać się ich odrostu zbyt szybko. Zwykle można cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni, ale warto wiedzieć, że odrastać mogą pojedyncze włosy. Poza tym metoda ta na ogół nie powoduje podrażnień ani innych nieprzyjemnych skutków, które są typowe na przykład do golenia. Dobrze nadaje się też do depilacji wszelkich okolic ciała, a szczególnie polecana jest w tych miejscach, na które częste golenie nie wpływa dobrze, czyli na przykład w przypadku okolic bikini. Poza tym wydepilowana woskiem skóra jest całkiem gładka, podczas gdy golenie może zostawiać włoski, wprawdzie niewidoczne, ale wyczuwalne jako szorstkość, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

https://www.cocolita.pl/depilacja-i-golenie

Uwaga na wrastanie włosów

A jakie wady ma wosk do depilacji? Na pewno jest to metoda dość bolesna, zwłaszcza we wrażliwych miejscach, jak pachy czy bikini, trzeba więc zacisnąć zęby. Nie zawsze też samodzielne depilowanie się w ten sposób jest wygodne, a przy tym może zabierać sporo czasu, inaczej niż golenie. Dobry wosk może też sporo kosztować. Przede wszystkim jednak w przypadku osób, które mają do tego tendencje, jest wrastanie włosków, co często towarzyszy wszystkim metodom usuwania owłosienia z cebulkami.