Jak dbać o kondycję paznokci?


Od ponad roku namiętnie korzystam z manicuru hybrydowego. Znacznie ułatwia mi to życie. Nie tracę czasu na malowanie paznokci co drugi dzień, a jedynie poświęcam czas raz w miesiącu. Gdy ściągam emalię, często robię sobie kilkudniowa przerwę, aby odżywić i zregenerować płytkę paznokcia. W zanadrzu mam zawsze odżywki do paznokci, które uratują moje paznokcie przed zniszczeniem.

Po co używam odżywek?

Skuteczna odżywka do paznokci wzmacnia płytkę, niweluje rozdwajanie się płytki paznokciowej. Dodatkowo wygładza ją i wzmacnia. Paznokcie nie łamią się, nie kruszą. Zaraz po pomalowaniu, są wzmocnione oraz pięknie się błyszczą. Gdy nie mam pod ręką żadnej odżywki, sięgam po tradycyjną maść z witaminą A lub moczę paznokcie w oliwie z oliwek z sokiem z cytryną. Paznokcie stają się odżywione i nie są matowe.

Jak dbać o skórki?

Generalnie nigdy nie miałam większego problemu ze skórkami dookoła paznokci. Jednak gdy pojawia się problem, sięgam po tradycyjne oleje np. olej ze słodkich migdałów, który ma działanie odżywcze i nawilżające. Gdy skórki będą odrobinę bardziej miękkie, odsuwam je drewnianym patyczkiem, albo wycinam cążkami. Na koniec aplikuję krem na całe dłonie, aby całość prezentowała się dobrze.