Jak wykonać rozświetlający makijaż

Makijaż rozświetlający pokochają wszystkie posiadaczki cery suchej i dojrzałej. W przypadku pierwszego rodzaju cery, każde rozświetlenie jest pożądane. Jednak z cerą dojrzałą należy uważać, aby nie uzyskać efektu podkreślenia zmarszczek. Przy makijażu takiego rodzaju skóry należy postawić na delikatny błysk, który zapewni zdrowy blask i sprawi, że skóra będzie wyglądała na nawilżoną. Ale wróćmy do cery suchej.

Jak rozświetlić cerę?
Jeśli chcemy uzyskać maksimum rozświetlenia, powinniśmy użyć na samym początku bazy rozświetlającej. Wystrzegajmy się jednak produktów, które zawierają drobinki brokatu, czy innych błyszczących pyłków. Na taką bazę możemy nałożyć podkład, również rozświetlający, który sprawi, że skóra będzie wyglądała promiennie. Całość utrwalamy pudrem o rozświetlającym wykończeniu. Dobór kosmetyków ma tutaj ogromne znaczenie. Nie powinniśmy sięgać po zbyt rozświetlające produkty, które sprawią, że nasza skóra będzie wyglądać jak bombka na choinkę.

Strobing
Konturowanie za pomocą rozświetlaczy jest bardzo modne od jakiegoś czasu. Rozświetlacz do twarzy, to kosmetyk, który pozwoli nam w miejscach takich jak: kości jarzmowe, łuk brwiowy, łuk kupidyna, czy środek nosa uzyskać piękną błyszczącą taflę, która będzie odbijać światło padające pod odpowiednim kątem. Rozświetlacz możemy również aplikować na obojczyki lub na cały dekolt. Taki zabieg sprawi, że twarz i dekolt będą współgrać ze sobą, a my będziemy pięknie wyglądać w sukience z głębszym dekoltem.