Trądzik pospolity chorobą cywilizacyjną?

Ostatnimi czasy można zauważyć ogromną tendencję do tworzenia się trądziku, nawet i na skórze dojrzałej. Co raz więcej osób boryka się z tą przypadłością i co raz ciężej jest go wyleczyć. Nie ma reguły- dotyczy zarówno osób w wieku nastoletnim, jak i trzydziesto, a nawet pięćdziesięciolatków! Najczęściej przyczyną są wahania hormonalne. Miliony osób na całym świecie walczy z tą chorobą. Dzisiaj pokażę Wam kosmetyki, które wspomagają walkę z trądzikiem pospolitym.

Siarka

Naukowcy, lekarze, dermatolodzy oraz kosmetolodzy od lat polecają siarkę, jako lek na trądzik. Działa ona antyseptycznie, czyli antybakteryjnie, więc pomaga nie rozprzestrzeniać się zmianom na większy obszar. Dodatkowo minerał ten działa ściągająco, matująco i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Kosmetyki z siarką

Na naszym polskim rynku można spotkać kosmetyki rodzimej marki, która wypuściła przeciwtrądzikową serią opierającą się na siarce. Barwa siarkowa to seria kilkunastu kosmetyków, które pomagają zwalczyć trądzik. Szczególnym uznaniem cieszy się mydło siarkowe. Dokładnie oczyszcza skórę oraz pory z łoju, sprawiając, że trądzik nie rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Skóra po umyciu jest czysta, matowa i dobrze oczyszczona.