Jak dobrze wybrać korektor pod oczy?

korektor Ivory

Dobry korektor do maskowania cieni pod oczami jest wybrać znacznie trudniej niż zwykły korektor do twarzy. Ten drugi nakłada się tylko punktowo, dlatego korzystanie z niego zawsze jest łatwe, praktycznie zawsze też takie kosmetyki dobrze wywiązują się ze swego działania i nie mogą zaszkodzić skórze. Korektor pod oczy zaś nakładany jest w bardzo specyficznym miejscu, trzeba więc wybierać go bardzo starannie, by zyskać pożądane rezultaty, a jednocześnie nie spowodować problemów.

Przede wszystkim konsystencja

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, dlatego korektor do stosowania w tym miejscu, jak i wszelkie inne kosmetyki, nie może mieć zbyt tępej konsystencji. Rozcieranie skóry w tym miejscu może bowiem doprowadzić do szybkiego pojawienia się zmarszczek. Dobrze jest więc wybierać korektory o lekkiej konsystencji, na przykład w płynie, które rozprowadzają się bardzo łatwo i nie wymagają tarcia skóry.

Kolejną ważną sprawą jest kwestia wysuszania. Skóra pod oczami jest do tego bardzo skłonna, gdyż ma mało gruczołów łojowych, dlatego używanie kosmetyku wysuszającego bardzo szybko sprawi, że jej stan stanie się fatalny. Trzeba więc wybierać korektory z witaminami i substancjami pielęgnującymi, a w miarę możliwości także nawilżającymi.