Jak używać wosków Yankee Candle?

świeczka zapachowa Yankee Candle Honey

Świeczki Yankee Candle to jedne z najpiękniej pachnących świec ze wszystkich dostępnych w sklepach. Niemalże każdy kto ich spróbuje, nie chce już kupować zapachów innych firm. Jednak ktoś kto pierwszy raz ma ten wosk w ręku, może mieć problemy z określeniem w jaki sposób powinien być palony.

Czego potrzebujemy, aby korzystać z wosków Yankee Candle? Przede wszystkim oczywiście samych wosków. Musimy mieć także kominek oraz podgrzewacz do kominka.

Czy potrzebujemy całego wosku na jedno palenie? Oczywiście nie. Na jedno palenie wystarczy kawałeczek z opakowania uformowanego w charakterystyczną tartę. Co więcej, ten kawałeczek będziemy mogli wykorzystać jeszcze kilka razy, tak długo jak będzie on wydzielał zapach. Odłamany kawałek umieszczamy w kominku. Jeżeli chcemy, możemy położyć tam kilka różnych kawałeczków, o różnych zapachach. Dzięki temu otrzymamy niepowtarzalny, indywidualnie stworzony aromat.

Co robimy dalej? W kominku zapalamy podgrzewacz. Nie powinien on wydzielać żadnego zapachu, aby nie zanieczyszczać zapachów świeczki Yankee Candle. Podgrzeje on kominek, co spowoduje topienie się wosku. Nam nie pozostaje nic innego, jak usiąść i relaksować się wdychając nowo poznany zapach. Będzie on unosić się przez około osiem godzin.