Eyeliner w żelu czy w pisaku?

eyeliner żelowy

Wyraziście podkreślony oczy to z pewnością domena płci pięknej, która kusi swoim kobiecym wdziękiem. Chociaż nie ma brzydkich kobiet, to każda z nich lubi dodawać sobie chociaż nieco uroku poprzez zastosowanie najróżniejszych trików makijażowych. Bardzo popularny stał się ostatnio eyeliner w żelu czy też eyeliner w pisaku, które potrafią skutecznie podkreślić głębie spojrzenia. Który z nich warto wybrać?

Eyeliner w pisaku

Eyeliner w pisaku jest zalecany szczególnie dla osób, które nie mają jeszcze wprawy w stosowaniu tego typu kosmetyków. Malowanie kreski nie należy do najłatwiejszych zadań, więc aby ułatwić sobie zadanie, warto postawić właśnie na eyeliner w pisaku. Nie trzeba wówczas manipulować pędzelkiem, tylko wystarczy poprawić konkretną linię. Pozwala on na precyzyjne szkicowanie kreski i można nim uzupełnić wszelkie niedociągnięcia na linii rzęs. Ponadto eyeliner w pisaku nie ma tak intensywnej czerni, więc można liczyć na bardziej naturalny efekt.

Eyeliner w żelu

Z kolei eyeliner w żelu jest znacznie bardziej wydajniejszy, ale też szybciej zasycha i jest gęstszy. Aby ułatwić sobie nakładanie, warto robić to za pomocą skośnego pędzelka, dzięki któremu uzyska się efekt prostej kreski. Eyeliner w żelu cechuje się niezwykłą trwałością, co panie szczególnie sobie cenią. Dzięki temu można cieszyć się zmysłowym podkreśleniem oczu przez cały dzień.